Tuuli ulvoo nurkissa, mutta lunta ei näy… Kavereideni facebook-kirjoituksista päätellen tilanne on hieman eri eteläisimmässä Suomessa..? Tällaisen sään iskiessä kotiin käpertyminen nousee entistä suurempaan arvoon. Takkatulen, kynttilöiden, torkkupeittojen ja höyryävän juoman avustuksella saa vilunväreet pois. Silti välillä on pakko kurkistaa ulos ikkunasta: sataako jo lunta?
Tällä hetkellä iloitsen sekä osittain auenneesta amarylliksestäni että uudesta kameran objektiivistani, jolla olen nyt viikon verran ehtinyt harjoittelemaan. Harjoittelua vaatii toki vieläkin, mutta nyt jo voin sanoa että hankinta oli kannattava ja objektiivi vastaa täydellisesti omia valokuvaustarpeitani! Tällaisista harkituista hankinnoista tulee kyllä niin hyvä mieli: tuntuu saaneensa rahoilleen kunnolla vastinetta. Amarylliksestä luvassa lisäkuvia myöhemmin viikonlopun aikana; tuossa sohvapöydällä sitä tulee ihasteltua tämän tästä!
Iloista mieltä viikonloppuihinne!







Joko teillä on joulukalenterit hankittuina vai teittekö kalenterit itse? Minä alan nyt tutkimaan pakettia, jonka hain juuri postista: paketti sisältää tarvikkeet tulevan joulun kattaukseemme! Ajattelin nimittäin tänä vuonna toimia hieman eri tavalla ja kuvata teille joulukattauksemme tänne blogiin jo etukäteen, miltäs kuulostaa?